domů Blog Uncategorized Jaké jsou nejčastější chyby ve finančním plánování?

Jaké jsou nejčastější chyby ve finančním plánování?

Nezačínejte Brzy:

Mnoho lidí začne plánovat až ve věku 40 let. Nakonec si uvědomí, že nejsou daleko od odchodu do důchodu. V této fázi mají málo času na vybudování korpusu, který by jim měl sloužit po dobu nejméně dvou desetiletí v důchodu, stejně jako vzdělávání jejich dětí atd., A proto musí pravidelně investovat velké investice.

Pamatujte, že čím dříve začnete plánovat, tím více času strávíte investováním do růstu. Výsledkem je, že čím více korpusu byste mohli akumulovat.

Nedostatečné zdravotní pojištění nebo zdravotní pojištění:

Zdravotní výdaje mají s věkem postupně tendenci se zvyšovat. Vzhledem k neustále se zvyšujícím výdajům na zdravotní péči je nezbytné zajistit, aby jste měli dostatečné zdravotní pojištění nebo dostatečné zdravotní pojištění k pokrytí různých neočekávaných lékařských výdajů z času na čas.

Opuštění akcií z paniky:

Investoři panují, když akciové portfolio klesne o 10% nebo více. Když trh padá, najednou se všechny faktory stávají negativními, veškerá komunikace se stává negativními a existuje pocit poklesu, ale věci se také rychle zlepšují.

Zaměření na daňové úspory:

Místo toho, abychom se soustředili na rozšiřování bohatství, se mnozí z nás více zaměřují na úspory daní. Abychom ušetřili maximální daně, investujeme do nástrojů, které příliš nevytvářejí, a investujeme do velkých zámků.
Pokud bychom tedy mohli dosáhnout dobrých výnosů, nevydělali bychom mnoho peněz, kdybychom investovali pouze pro účely úspory daní a poté peníze zajistili na velmi dlouhou dobu.

Nekontrolujte svůj finanční plán pravidelně:

Vytvoření rozpočtu nemá smysl, pokud jej řádně neprovedeme a nebudeme jej kontrolovat. Neměli bychom to považovat za jednorázovou činnost, protože jsou vyžadovány pravidelné kontroly. Vzhledem k tomu, že finanční plány jsou dlouhodobými plány, dodržování jediné strategie by vedlo k zastavení výroby.

Share:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *