domů Blog Uncategorized Kde mohu požádat o bankrot?

Kde mohu požádat o bankrot?

Převážná většina z těch, kdo podávají návrh na prohlášení konkurzu, je nakonec podána ve městě nebo kraji, kde v době soudního řízení žijí u soudu. Existují však možné výjimky, kdy může být případ podán na jiném místě nebo dokonce podán. V terminologii bankrotu právníci označují pravidlo, podle kterého musí být podán váš návrh na prohlášení konkurzu, za „jurisdikci“ pro podání žaloby. Zkušení právníci chápou, jak místo konání funguje, a mohou ho využít ve svůj prospěch.

Obvykle je to správné místo pro podání vaší žádosti ve federálním okrese, kde jste žili tři měsíce před datem podání vaší žádosti. Přesněji řečeno, jurisdikce je v okrese, kde jste žili většinu ze 180 dnů před podáním žaloby.

Existuje další běžně používaný způsob, kterým váš právník může určit umístění vašeho případu. Federální zákon stanoví, že váš nárok lze podat také ve federálním obvodu, ve kterém máte majetek v době soudního řízení, i když aktuálně žijete na jiném místě.

Mějte však na paměti, že místo konání nerozhoduje, kterou nemovitost si budete uchovat, když podáte návrh na prohlášení konkurzu. Částka, kterou si můžete ponechat, pokud podáte návrh na prohlášení konkurzu, není založena na jurisdikci, ale na vašich výjimkách. Vždy projděte svou situaci s právníkem, pokud možno co nejdříve, abyste lépe naplánovali svůj případ a zajistili hladké podání.

Share:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *