domů Blog Uncategorized Můžete si ponechat majetek, pokud se ucházíte o bankrot?

Můžete si ponechat majetek, pokud se ucházíte o bankrot?

Jedním z největších problémů, které lidé mají, když se na nás obrátí, je to, zda jsou schopni si ponechat svá aktiva. Možná budete muset prodat některá aktiva, abyste je během bankrotu mohli splatit. Můžete však udržovat omezené množství:

  • nábytek a oblečení
  • Potravinový a topný olej
  • Zdravotní prostředky
  • Zemědělská půda, zvířata a vybavení
  • Důchody nebo penzijní aktiva

V závislosti na vaší osobní platební neschopnosti můžete mít také možnost nechat svá vozidla a svůj domov. Každá provincie a území omezuje hodnotu těchto výjimek. Zatímco někteří žadatelé o bankrot mohou udržovat svůj dům, jiní možná budou muset svůj dům prodat a použít k převedení nadhodnotu v závislosti na výši limitu.

Mějte na paměti, že váš bankovní účet není během osobního bankrotu považován za osvobozený od daně. Během tohoto procesu byste měli pečlivě spravovat své osobní bankovnictví, abyste se neúmyslně vyhnuli nevhodným platbám.

Měli byste také pamatovat na to, že si budete moci zachovat svá aktiva a vyhnout se výjimkám, pokud se rozhodnete předložit spotřebitelský návrh, který je dohodou mezi vámi a vašimi věřiteli. Existují však omezení, kdo může předložit návrh spotřebitele a kdo je způsobilý, v závislosti na množství.

Share:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *