domů Blog Uncategorized Úpadek pro mé podnikání

Úpadek pro mé podnikání

Podání návrhu na úpadek podniku může znamenat řadu věcí, v závislosti na právní formě, ve které působíte, na aktivech a pasivech, zda jste je osobně zaručili, a na budoucím směru, kterým se bude vaše společnost ubírat. Pokud chcete udržet své podnikání a pokračovat v činnosti denně, je vaším prvořadým zájmem zachování všech aktiv a udržování toků výnosů, které generuje každý den.

Musím požádat o úpadek své společnosti a chci si to nechat

Obecně platí, že pokud podnikáte, můžete požádat o úpadek a udržet své podnikání při přihlášení, pokud čistá aktiva a goodwill vaší společnosti nepřekročí vaše povolené výjimky. I když vaše společnost vlastní materiální vybavení nebo jiná aktiva a je zatížena nemovitostmi, čistá hodnota aktiv může být tak nízká, že jsou chráněna vašimi výjimkami. Pokud jste ženatý a podáte návrh na prohlášení konkurzu, mohou být některá nebo všechna aktiva společnosti samostatným vlastnictvím vašeho neregistrovaného manžela / manželky, a proto nemusí být součástí vaší žádosti.

Musím požádat o úpadek pro firmu, která je mimo obchodní činnost

Pokud vaše firma již není v podnikání nebo se chystá zavřít její dveře a zavřít se, je vaší obavou, že ji nebudete udržovat. Vaším hlavním zájmem bude snížit vaši osobní odpovědnost za běžné podnikání. V takovém případě budete muset prozkoumat povahu a typ podnikání, zejména právní formu, podle níž byla činnost strukturována.

jednotlivé společnosti

Pokud je společnost strukturována tak, aby fungovala jako výlučné vlastnictví, název společnosti je jednoduše fiktivní název, který používáte. Společnost není vytvořena jako samostatná právnická osoba, která se liší od vás, jejího majitele. Společnost je ve skutečnosti jen vaše a objeví se pod vámi vybraným fiktivním jménem. V takovém případě se můžete zaregistrovat pouze pro osobní bankrot.

Podání pro oba

V některých případech může být nejužitečnější podat obchodní registraci i osobní bankrot. V závislosti na vaší konkrétní situaci to může být nejčistší a nejbezpečnější způsob, jak zajistit, že nejste vázáni závazky společnosti a že skutečně začínáte znovu. Zkušený právník v oblasti bankrotu vám může správně poradit, zda podat žádost pouze pro svou firmu, pro sebe nebo pro oba.

Share:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *